You are here Home Restaurant Canlı Balık Restaurant
Item image

Our address

Address:
KÜÇÜK LİMAN CAD. NO:8 AMASRA
GPS:
41.748904042159744, 32.38537282142636
Telephone:
+90 (378) 315 26 06
bilgi@amasracanlibalik.com
Web:
http://www.amasracanlibalik.com

“KUŞAKTAN KUŞAĞA GEÇEN TECRÜBE VE KALİTELİ HİZMET”

3000 yıllık bilinen tarihinde Amasra; arkasındaki verimli ormanlarının ağacından eşyalar üretenlerin ve denizden aldığı balığı insana ikram edenlerin yaşadığı yerdir.

Eski yıllarda Şimşirden Kaşıklar ve Ev Eşyaları üreten, Balık avlayıp kurutan bu güzel liman kentinin insanları; deniz ticareti yoluyla bu değerleri bütün dünya ile paylaşmışlardır.

Amasra, denizden alınıp karaya verilen, doğadan alınıp insana verilen nimetlerin Kalesidir.

“CANLI BALIK” İŞTE BU GELENEĞİN SÜRDÜRÜCÜSÜDÜR.

Amasra’nın Çekiciler Çarşısı’nda bulunan köhne bir balık lokantasında kendini yetiştiren Mustafa Amca (Mustafa AYYILDIZ) burada edinmeye başladığı engin tecrübelerini Küçük Liman kıyısında açtığı Canlı Balık Restaurant’ta devam ettirmiştir. 1992 yılında rahmetli olduktan sonra çocukları ve torunları, Mustafa Amcadan miras aldıkları tecrübe ve kaliteli hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdürüp bu günlere getirmişlerdir. İlk adı olan “CANLI BALIK RESTAURANT”ı 1945 yılında kazanan mekan, ismini 2003 yılında rahmetli Mustafa AYYILDIZ’ın adını yaşatmak için “MUSTAFA AMCA’NIN YERİ CANLI BALIK RESTAURANT” olarak değiştirmiştir. Gücünü aile bireylerinin birbirleri ile olan kuvvetli bağından alan mekan kısa sürede ismini, bulunduğu ilin sınırları dışına da taşıyarak Türkiye ve Dünyanın gözde mekanları arasına girmiştir.

KARADENİZ’İN LEZZETLİ BALIKLARIYLA AMASRA SALATASININ MUHTEŞEM UYUMU…

Mustafa Amca’nın yeri Canlı Balık Restaurant, her mevsim taze balıkları ve deniz ürünlerini, unutulmayacak bir mönüde buluşturuyor. Seçkin deniz ürünleri, kusursuz servis ile sunuluyor. Bölgeye mahsus pişirme tekniği ile balığın sunumu birleşip bir de bu lezzete meşhur Amasra Salatası eklenince bu lezzetin tadına varanlar Mustafa Amca’nın yerinin tutkunu oluyor.

Mustafa Amca’nın yeri Canlı Balık Restaurant’ı diğer mekanlardan ayıran bir diğer özelliği de; işletme sahiplerinin kelimenin tam anlamıyla “işin mutfağında olmalarından” kaynaklanıyor. Müşteriye sunulan yiyeceklerin hazırlama aşamasından sunum aşamasına kadar işletme sahiplerinin elinden geçmesi lezzete yansıyan önemli özelliklerin en başında geliyor. Bu güzide mekanda servis gündüz saat 12:00’den gece 24:00’e kadar sürüyor.

ZAMANIN EN GÜZEL ANINI DOYUMSUZCA YAŞAYABİLİYORSUNUZ…

Canlı Balık Restaurant yeni konsepti; misafirlerinin, özenle pişirilmiş, itina ile servis edilmiş nefis balık mönülerinin tadına varmalarını sağlamak amacıyla rahatlığın ön planda tutulduğu bir düzen ve dekorasyondan oluşuyor. 150 kişilik yazlık terası, deniz kenarındaki masaları ile Amasra’nın Küçük Liman koyunun serin ve esintili kıyısında keyiflere keyif katıyor.

Mustafa Amca’nın yeri Canlı Balık Restaurant’ı tercih eden seçkin insanların yer aldığı müşteri profili genellikle ailelerden, çiftlerden ve arkadaş gruplarından oluşuyor.

BİR AKŞAMÜSTÜ KARNAVALI İLE BALIK LEZZETİNİN BİRLEŞİMİ…

Canlı Balıkta benzersiz balık lezzetine her akşam bir Karnavalının Geçit Töreni eşlik eder.  Amasra’nın Küçük Liman kıyısında mutlaka bir Balıkçı Sandalı batan güneşin içinden geçecektir; ak kanatlı bir Martı küçük balığı avlamak için hemen önünüzde suya dalacak, güneşin son ışıklarıyla parlayan gövdesi gökyüzünde beyaz ince iz bırakan bir uçak üstünüzden geçecek, uzakta beliren bir gemi ise az sonra kızıla boyanan güneşle birlikte ufukta kaybolacaktır.

Gündüzleri rüzgarın esintisi, dalgaların arasında süzülen martıların dansları, koyda dolaşan su tavukları, ördekler ve yunusların hareketleri, akşamları ise yıldızları altındaki antik limanın manzarası dost ve sevgililerle yapılacak sohbetlere eşlik edecektir.

Güzel anların yaşandığı ayrıcalıklı mekan; Mustafa Amca’nın yeri Canlı Balık Restaurant.

  No offers available
  24-hour front desk
  Bar/lounge
  Casino
  Convention Center
  Dry cleaning/laundry service
  Elevator/lift
  Fireplace in lobby
  Free breakfast
  Free Wi-Fi
  Front desk hours
  Indoor Pool
  Newspapers in lobby

  Your reservation

  Personal details
  (*) Required
  Your reservation has been successfully sent
  Please fill out all required personal details

  Location


  Leave a review

  Price
  Location
  Staff
  Services
  Food